Ledový muž: Wim – Hof

Wim – Hofova metoda otužování je zářný příklad nepopsatelné síly myšlení, díky níž dokážete měnit neměnitelné ve vašem těle. Třeba i běhat nazí v Himalájích.

Už jste o něm slyšeli? Jmenuje se Wim a přezdívá se mu „Ledový muž.“ Tento rodný Nizozemec má totiž odolné tělo vůči extrémně chladným teplotám. Pod dvacítkou Celsius? Není problém.

Wimovi je téměř 56 let. Přesto vystoupal na Kilimanžáro a Mt. Everest v trenkách a bez kyslíkové masky. Je zářným příkladem ovládání své mysli a podvědomí. Drží světový rekord v nejrychleji zaběhnutém půlmaratonu na sněhu a ledu. Své dovednosti dokonce předává v podobě workshopů a video kurzů, které naleznete na jeho webu

Otužování

Když v roce 1994 spáchala jeho žena sebevraždu, zůstal sám se čtyřmi dětmi. Musel ucelit rodinu a snažil se najít nějaké vnitřní uklidnění. Praktikoval jógu a ubíral se duchovním směrem. To mu ale nepomáhalo. Jako malý měl rád otužování, takže když se jednoho dne utápěl v myšlenkách, skočil do ledového jezírka a během bolesti se soustředil na hluboké dýchání. Zjistil, že tato terapie šokem naprosto vyčistila jeho hlavu od nežádoucích myšlenek. Později sestavil Wim – Hofovu metodu, která je dnes světově známá.

Zázrak?

Jak je možné tohle dokázat? Odpověď je Autonomní nervový systém. Díky zkušenostem s ovládáním mysli má Wim možnost aktivovat možnosti, které nejsou běžně pro člověka dostupné. Takový ANS totiž nelze ovládat vůlí, jak již název vypovídá. A přesto ho tento stařík plně ovládá a mění teplotu svého těla jak se mu zachce. 

 Výsledkem kombinace síly mysli a otužování má být zlepšená imunita, svěží pocit, posilnění mysli a zlepšení funkce cév. V těle jich máme 150 000 km, které se díky studené vodě všechny stáhnou a následně roztáhnou. Z hlediska kardiovaskulárního systému jsou jako nové. 

Experiment

Hof si nechal vpíchnout do žíly chřipkovou bakterii. Oproti ostatním 200 lidem neměl žádné projevy nemoci, protože umí ovládat svojí imunitu. Jeho fyziologické změny těla jsou v medicíně považovány za nemožné.

Co všechno dokáže?

  • Regulovat tělesnou teplotu způsobem, jako nikdo jiný
  • Kontrolovat průtok krve v cévách
  • Vědomě ovlivňovat funkci a vypouštění hormonů do těla
  • Měnit stav mysli a fyziologii těla
  • Vědomě ovlivňovat sílu své imunity

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chceš všechno vědět první? Články, akce a novinky budeš mít mailem ihned, často ještě před zveřejněním. Přidej se k nám, chceme tě poznat!