Síla myšlení: Dosáhněte čehokoliv

Mysl je ohromný mág, na tom se shodují snad všichni úspěšní lidé. S pomocí víry, touhy a představivosti dokážete zažehnout motor, který vás dovede k úspěchu.

Znáte knihu „Myšlením k bohatství“ od Napoleona Hilla? Je to jeden z nejlepších návodů na dosažení svých cílů. Všimněte si ale, že je v názvu uvedené slovo „myšlením.“ Nikoliv tvrdou prací, ale sílou myšlení. Protože mindset je číslo jedna, když přijde na téma jak se stát úspěšným.

Říká se, že můžeme zhmotnit vše, co si dokážeme představit. Jak chudoba, tak bohatství pochází z myšlení. Pokud k této základní formulce přidáme směsku vášnivé touhy, víry a predstavivosti, dokážeme vše.

Víra

Víra, o které mluvíme, není ta s náboženským podtextem. Budeme mluvit o víře ve smyslu sebedůvěry a přesvědčení. Je to tedy hlavní laboratoř naší mysli, která nám dává téměř neomezenou inteligenci. Víra je pro náš mozek natolik emotivní, že okamžitě ovládá podvědomí a dává myšlenky do pohybu.  Náš mozek tyto podněty poté zhmotní na základě toho, do jaké míry je do našich myšlenek vloženo přesvědčení (víra) a „elán.“ Funguje to u myšlenek tvořivých i destruktivních. Proto se trápíte jen tehdy, když si to sami vnucujete. Nejlépe to asi vystihuje citát Henryho Forda:

Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu.

Spousta lidí má pocit, že jsou odsouzeni k tomu, aby byli chudí. Spousta lidí má pocit, že je doprovází smůla. A mají pravdu. Vlastní neštěstí si totiž tvoří sami tím, že si jejich negativní myšlení přebírá ono podvědomí a zhmotňuje ho.

Jak věřit?

Dobrá zpráva je, že toto umíme využívat i v pozitivním slova smyslu. Musíme si navodit takový stav, jako bychom už požadovanou věc měli. Ne nadarmo se používá spojení „Fake it till you make it.“ Máme možnost oklamat své podvědomí a vnuknout mu něco takovým způsobem, že si to mozek vsugeruje. Tomu se říká autosugesce. A musí být sakra přesvědčivá.

Autosugesce

Pokud si budete opakovat lež stále dokola, nakonec se z ní ve vaší mysli stane pravda. Jedná se o „opakovanou afirmaci,“ tedy vkládání úmyslných myšlenek do naší mysli. Ty pak fungují jako určité příkazy.

Jak na autosugesci? Jak ovládnout své podvědomí?

Odpověď zní: Skrze převládající myšlenky. Díky výběru myšlenek si volíme ty, které chceme v hlavě ubytovat. Tyto myšlenky pak sahají do našeho podvědomí. Čím emotivněji jsou hnané, tím více náš životní postoj ovlivňují. 

Stručnější návod: Řekněme, že chceme získat peníze. Nestačí to říct pouze obecně, potřebujeme konkrétní cíl. 50.000? 100.000? To je na Vás. Jasně sami sobě vysvětlete, co jste pro tuto částku schopni udělat. Stanovte datum, kdy peníze budete mít. Vymyslete konkrétní plán k dosažení a vše sepište. Každý den si čtěte svůj plán nahlas a podporujte ho svou vírou. Nejlépe po probuzení a před spaním. Tento příkaz musíme opakovat znovu a znovu, dokud se s ním mozek neztotožní.

Ale pozor! Naše mysl pozná jak moc jsou myšlenky nabité vírou a touhou k dané věci. Obyčejná slova bez vlastního přesvědčení nebudou fungovat. 

Pokud chcete vědět více o schopnosti podvědomí, doporučujeme knihu „Myšlením k bohatství“ či „Tajemství síly podvědomí.“

“ Pokud existuje něco jako zázrak, je to pouze stav mysli jménem víra.“

Představivost

Přetvoření podnětu ve skutečnost vyžaduje plán. A právě tvorba plánu vyžaduje představivost. Neomezenou dílnu na nápady. Bez ní by žádný úspěšný člověk nebyl úspěšný. Právě zde se rodí miliardové plány. Za pomoci představivosti se lidstvo dostalo tam, kde teď jsme. Až k vám z ničeho nic příště přistane myšlenka, zkuste se jí trochu věnovat a zapojit do ní představivost. Pak už jen špetku víry a touhy. A byznys je na světě.

Otázka dne: Jaký je tvůj cíl? Jakým způsobem ho chceš zrealizovat?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chceš všechno vědět první? Články, akce a novinky budeš mít mailem ihned, často ještě před zveřejněním. Přidej se k nám, chceme tě poznat!