Airbnb: Jak na ubytování za hubičku

Airbnb je stále populárnější formou ubytování mezi cestovateli. Všichni víme, že největší výdaj spojený s cestování je právě ubytování. Proč tedy Airbnb místo předražených hotelů? Tady jsou naše zkušenosti a rady!

Airbnb je komunita založená na vzájemné důvěře. Z jedné strany funguje jako nejvhodnější alternativa pro placené ubytování během cestování. Můžete si zde totiž levně pronajmout byty a celé domy za krásné ceny. Na druhou stranu může fungovat jako stálý příjem, pokud vlastníte nemovitost, kterou chcete pronajímat.

S Airbnb jsme bydleli v Rumunsku, Španělsku a Amsterdamu. Proto se dnes podělíme se zkušenostmi ohledně levného ubytování na cestách. (O přivýdělku až jindy.)

Hotel vs. Airbnb

Víme, že hotely v některých destinacích umí výrazně sáhnout do rozpočtu. Právě proto Vám ukážeme porovnání cen, které by vás mělo přesvědčit o této formě ubytování.

 Airbnb nabízí 3 typy ubytování: Celý byt, soukromý pokoj či společný pokoj. Abychom se vyrovnali pohodlí hotelu, budeme zde uvádět ceny pronájmů za celé byty na týden.

Porovnání:

  • Blanes, Španělsko: Booking od 11.000 kč / Airbnb od 7.000 Kč za byt.
  • Paříž, Francie: Booking od 12.000 Kč/ Airbnb od 11.000 Kč za byt.
  • Praha, ČR: Booking od 6.000 kč / Airbnb od 4.500 Kč za byt.
Ubytování kousek od Amsterdamu, 5 000 Kč rozdíl. Nahoře je cena za celý byt. Dole pouze za hotelový pokoj.

Začínáme

Nejdříve ze všeho se zaregistrujeme. Pokud k registraci použijete tlačítko níže, získáte 750 Kč na první ubytování. Jak říkal Horst: „A to se vyplatí!“ Pokud už jsi registrovaný, slevu bohužel nelze aplikovat.

Po registraci bude potřeba vyplnit pár věcí ohledně naší identity. Nejdříve začneme vyplněním základních informací typu jméno, příjmení a datum narození. Poté je důležité vyfotit svůj doklad totožnosti v sekci „Důvěra a ověřování,“ aby mělo Airbnb jistotu, že se nevydáváme za někoho jiného. Doporučujeme přidat nějaký profilový obrázek, aby se nám lehčeji hledalo ubytování.

Hledáme ubytování

Pokud již máme hotové ověření, zbývá vybrat si svůj palác. Stačí kliknout na vyhledávání nahoře a zvolit si svou destinaci. Abychom nezapomněli: Můžete také vyhledávat restaurace a kupovat zážitky, jako klasické výlety.

Airbnb nabízí prakticky 3 typy ubytování:

  • Celá nemovitost - Máte celý objekt jen pro sebe.
  • Soukromý pokoj - Máte k dispozici soukromý pokoj v domě či bytě.
  • Společný pokoj - Funguje na principu hostelu.

Ceny se samozřejmě liší podle formy ubytování. Pokud chcete více rozšířených možností, rozklikněte filtr „Typ ubytování.“

Filtrujeme

 Airbnb nabízí spoustu filtrů, aby co nejvíce vyhověl přáním zákazníka. Na to pravé ořechové si tedy přijde každý. Kromě termínu, počtu osob a jejich věku, máme k dispozici cenu od-do a další zaškrtávací filtry.

Využít můžeme i „cenovou“ mapu, která nám ukazuje polohu ubytování v okolí a jejich počáteční cenu.

Vybíráme ubytování

Pokud se Vám nějaké ubytování zalíbí a chcete ho prozkoumat, rozklikněte ho. Ze všeho nejdříve si prohlédněte fotky, popis a HODNOCENÍ. 

V popisu si můžete přečíst oficiální popis od majitele. Většinou se zde uvádí vzdálenost od centra a důležitých míst. Pokud sjedete myškou trochu dolů, přečtete si, jaké má byt vybavení a v jakých dnech v daném měsíci je dostupný. Dále jsou zde uvedená určitá pravidla, jako například zákaz kouření nebo pořádání párty.

Velmi důležitá součást každého ubytování je také hodnocení. Dozvíte se, jak byli předešlí nájemníci s tímto bytem spokojeni. Nejvíce se dbá na komunikaci, čistotu, lokalitu a příjezd.

Rezervujeme

Zadejte termín a počet hostů. Vyjede vám kompletní cena včetně servisního poplatku a poplatku za úklid. Na ty pozor! Většinou nebývají zahrnuty v základní ceně. Klikneme na tlačítko „Rezervovat.“ Dále postupujeme podle kroků, kterými nás provádí systém. Ve většině případů je potřeba hostiteli napsat. Stačí pár krátkých vět o tom kdo jste, odkud jste a kdy chcete přijet. S tím Vám pomůže případně strýček Google.

Doporučení a rady

  • Pozorně čtěte informace o ubytování. V popisu je třeba dohledávat  informace o možnosti příjezdu , odjezdu, pravidlech a dalších věcí navíc. Případně poslouží domluva s majitelem po chatu.
 
  • Dávejte si pozor na přídavné poplatky, většinou nejsou zahrnuty v základní ceně. Týká se to servisního poplatku a poplatku za úklid.
 
  •  Komunikujte se svým hostitelem. Většina nedorozumění vychází z nedostatečné komunikace. 
  • Chovejte se slušně! Stejně tak, jako můžete hodnotit pobyt vy, Vás můžou hodnotit i hostitelé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chceš všechno vědět první? Články, akce a novinky budeš mít mailem ihned, často ještě před zveřejněním. Přidej se k nám, chceme tě poznat!